Sosyal Medyada Hızlı Büyümenin Yolları

Her işletmenin bir sosyal medya hesabının var olduğunu düşünerek daha geniş kitlelere daha çabuk nasıl ulaşırız ve organik olarak takipçilerimizin sayfamızda devamlı olarak kalmasını nasıl sağlarız bunu maddeler halinde hep birlikte inceleyelim.

1- Kitlenize karşı Güven oluşturun

 Facebook’un aylık 2 milyardan fazla aktif kullanıcısı var. Ama, resim tozpembe değil. Sosyal medyada tüketici güveni sarsıntılı bir zeminde.

Kullanıcılar, sosyal medyada buldukları bilgilerin giderek daha fazlalaşmasına neden oluyor. Pazarlamacılar da ücretli reklam yayınlarını düzgün şekilde yönetemediklerinde veya kullanıcıları rahatsız eden reklamlarla bir platformu bombaladıklarında duruma katkıda bulunabilirler. Tüm bunlar, kullanıcıların hem marka hem de platform konusunda güvensiz hissetmelerini sağlayabilir.

İçeriklerinizi paylaşmadan önce tekrar göz gezdirerek az ve etkili reklam modellerini yönelin.

trust illustration ile ilgili görsel sonucu

2- Hikaye anlatıcısı olun

Sosyal medyanın popülaritesi, yaşam deneyimlerimizi arkadaşlarımızla ve ailenizle paylaşmamıza izin vermesinden kaynaklanmaktadır. Bu noktada yapmamız gereken, kendimizi bu işlerden hiç anlayan bir birey yerine koyarak ona en sade nasıl anlatırız buna odaklanmamız gerekmedir.

Örneğin İlk başta, bu yazılı mesajlar ve fotoğraflar aracılığıyla içeriğimizi paylaştık, ancak video içeriği giderek daha popüler hale gelmekte. Dolayısıyla videolarda basit bir dil kullanarak hızlı ve etkili bir şekilde içeriğimizi aktarmalıyız

Ä°lgili resim

3- Özgün ve Kaliteli içerik

Rakiplerinizi inceleyerek onların yapmadığı içerikler tasarlayın. Örneğin sizin işletmeniz bir kafeterya olsun. Rakipleriniz muhtemelen sadece orada sattıkları içecek ürünlerinizi paylaşıyordur. Siz bunlardan farklı olarak koltuklarınızın ne kadar rahat olduğundan, mekanınınızın konumundan, ulaşımın ne kadar kolay olduğundan ya da müziklerinizin ne kadarda kaliteli olduğunu belirtin. Size gelmeleri için ekstra sebebleri olduğunun altını çizin

different content illustration ile ilgili görsel sonucu

4– Marka yüzünüz olsun

İnsanlara güven aşılamak ve sadakat duygusunu arttırmak  için bir marka yüzü bulun. Bu bir model olmak zorunda değil. Herhangi birileri ya da müşterileriniz olabilir. Burada anahtar kelimemiz “süreklilik”. 

Bu müşterilerinize doğal gözükecek ve gönül bağı kurmasını sağlayacaktır. Sadece bir logonun arkasına saklanmayın. Kendinizi daha iyi anlatın.

people illustration ile ilgili görsel sonucu

5– Hangi platforma aitsiniz

Hedef kitlenizi iyi tanıyın. Hangi sosyal ağ işletmenize uygun kişileri barındırıyor. En fazla etkileşimi nerede alıyorsunuz. Bunun anlamanın en iyi yolu her platformda küçük bütçeli reklamlara çıkmaktır. 

Örneğin küçük bir butikseniz sizin için instagram doğru adrestir. Fakat liderlik üzerine seminerler yapıyorsanız kitleniz linkedin platformunda olabilir. Hesaplarınızı oluşturduktan sonra bir topluluk oluşturmanızda hızla büyümenizde yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir